04 Eylül Cuma, Haftaya Paydos 18, Ankara Open 2009 Uluslararası Bowling Turnuvası

Haftaya Paydos'ta bu hafta Türkiye'de her geçen gün daha çok ilgi görmeye başlayan bowlingi ve her geçen yıl daha çok ilgi görmeye başlayan muhteşem organizasyon Ankara Open'ı, yani "Roll House Ankara Open Bowling Tournament"ı konuşuyoruz...

Konuklarımız hem milli bowling sporcuları hem de bu organizasyona katkılarıyla dikkat çeken Sinem Aydın ve Gülhan Aksular... Konuklarımızla bowlingi, bowlingin Türkiye'deki durumunu, turnuvayı, başkenti ve onların kişisel başarı hikayelerini konuşacağız.

ROLLHOUSE ANKARA OPEN

Bowling’te Avrupa’nın en önemli turnuvası olan Uluslararası Rollhouse Ankara Open sonunda sahne alıyor...

Avrupa Bowling Federasyonu tarafından koordine edilen Avrupa Bowling Turu’nun (European Bowling Tour) en önemli turnuvası, Uluslararası Rollhouse Ankara Open 5-13 Eylül tarihleri arasında Bilkent Rollhouse’da gerçekleşiyor.
Ağırlıklı Finlandiya, Almanya, İsviçre, Danimarka ve Rusya’dan olmak üzere, yaklaşık 35 ülkeden 350 sporcu bu turnuvada Ankara’da boy gösterecek.

Son yılların Dünya Ranking Masters Şampiyonlarından Osku Palermaa (Finlandiya), Martin Larsen (İsveç), Stuart Williams (İngiltere) yanısıra, Ankara Open 2007’nin şampiyonu Nick Froggatt ve Ankara Open 2008’in şampiyonu Dominic Barrett da katılımcılar arasında. Türkiye’den ise Avrupa Tekler Bowling Şampiyonası 3.sü ve aynı zamanda 2003 senesi Akdeniz Kupasi şampiyonu olan Habib Doğan favori gösterilenler arasında yer alıyor. Bowling sporunun Formulasında dereceye girenlere, toplam 70.000 € ödül dağıtılacak.

Uluslararası Rollhouse Ankara Open 2009, Major statüsünde olup, verdiği Avrupa klasman puanları ve bowling’in devlerinin kıyasıya mücadelesi ile adından çok söz ettirecek. Bu büyük turnuvanın finali 13 Eylül 2009 tarihinde Rollhouse Bilkent’ te gerçekleşiyor...
Türk Hava Yolları, Türkiye Turizm ve Kültür Bakanlığı ile TRT’nin sponsorluklarını, “Rollhouse Spor ve Eğlence Merkezleri”nin ise ödül sponsorluğu ve organizasyonunu üstlendiği bu dev turnuvaya, Rollhouse Bilkent Bowling Salonu ev sahipliği yapıyor.
Türkiye’de profesyonel anlamda düzenlenmiş en büyük, en geniş katılımlı bowling turnuvası olma özelliğini taşıyan etkinliği, ABD ve Avrupa’dan gelecek basın mensupları ile Avrupa Bowling Federasyonu Başkanı ve üyeleri de izleyecek.
ad