Haftaya Paydos 4, Kuğulu Park/Seğmenler Parkı

Aslı:
Ben Kuğulu Parktan yana seçimimi yapıyorum... Orası bende sanki gizli bir bahçeye girmişim hissi uyandırıyor... Küçükken izlediğim "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler" filminde, cücelerin yaşadığı yere ve banyo yaptıkları nehre benzetiyorum parktaki göleti... Şu an Ankarada yaşamıyorum ama bunları yazarken, otobüs duraklarının oradan geçip de Parka adımımı attığım anda "vay be sanki yan tarafta koskoca bir cadde yok, sanki şehrin ortası değil burası" dedirten huzuru hissettim sanki...

Rana:
Kuğulu Park:)) her zaman sığınak gibi bulmuşumdur Kuğulu Park'ı. Herkes gelir soluklanır, otobüse binmeden önce çay içersin, sohbet edersin. Seymenler daha büyük olduğu için böyle her yanını keşfedemeyeceğin bir yer:))

Ayça:
ikisi de..:) ikisini de çok seviyorumm..

Birol:
Kuğulu… Zariftir Kuğulu park, bir de keşmekeşin ortasındadır, seğmenlerin etrafı da nispeten sessiz sakin, sığınacak yer lazım Kuğulu'nun olduğu yerde, yukarda her yer ferah.
Seğmenlere çıkarsın, büfenin az aşağısına oturur, Ankara'yı seyredersin. Kuğuluda, ördekleri, kuşları, bebekleri, suyu, en çok ama kendini seyredersin. Kıyas olacak parklar değil;)

Nilüfer:
Kuğulu Park.. Nedeni ise huzur veren bi yer.. Sakin kalabalık içinde sakinlik.. Gürültü içinde sessizlik.. Kaçış yeri... Seğmenler ise çok büyük.. Heryere açık bir yer...

Beyza:
Tabi ki Kuğulu Park; sahiplenildiğini hissedersin, kafanı dinlersin ve bakışlar seni rahatsız etmez...

Aydan:
Kuğulu Park çünkü kuğuları var:)

Selma:
Kuğulu da güzel, ama ben Seğmenler diyorum. Çünkü haftasonları köpeğimi rahatça gezdirebiliyorum.

Serdar:
Seğmenlerde haftasonları çok kalabalık bir insna grubu oluyor ve kimse de kimseyi rahasız etmiyor. Yandaki büfeden de lezzetli yemekler yiyebiliyorum.

Necip:
Kuğulu; çünkü Seğmenler parkında köpekler çok olduğu için Kuğulu Park daha cazip ve güvenli geliyor:)

İmren:
Merhaba, Sorunuzu öğrendikten sonra biraz düşündüm, uzun zamandır Ankara ile ilgili sevdiğimiz ve vazgeçemediğimiz, yerini başka yerin doldurmasına izin vermediğimiz ne çok yerimiz varmış. Bu nedenle özel bir teşekkür etmek istiyorum.
Gelelim konumuzaaaa; İmren Kuğulu diyenlerden. Neden mi? Benim gibi çocukluğu Ankara'da geçen herkes için özel bir yerdir. Bir avuç kadardır, bir nefeslik hava gibidir, miniciktir ama CAN'dır, Cumhuriyet'in ilk yıllarına tanıklık etmiş kocaman kocaman kucak kavuşmaz ağaçlarla çevrilmiş vaha gibidir.
Çünkü, Güzelim bembeyaz kuğuları ve vakvakları orada görebilirsiniz, onlar ile simitlerinizi paylaşabilirsiniz, şanslı iseniz yüzlerce güvercini yemleyebilirsiniz. (ilk siyah kuğuyu orada görmüştüm)
Çünkü, belkide ilk defa birinin elinizi tuttuğu yerdir.:)
Çünkü, ilk bira hemen yanındaki Kıtır'da bangır bangır birşeyler dinleyerek içilmiştir. İlk kumpire kaşık orda batırılmıştır.
Çünkü, her zaman kagıt helvacı, elma şekerci bulunabilir,
Çünkü, Yuvarlacık tahtacık bankları vardır, üç-dört kişi yanyana oturursanız konuşmak pek komiktir.
Çünkü, keyifsiz bir gün sonu, kışın ortasında Aysun işe kaçıp yarım ekmek kokoreç, ayran alınıp banklarda oturulup yenilesi, karnımız doyduktan sonra sevgililere saydırıp ağlanılası melankolik tek yerdir.:)
Çünkü, Tunalı'da yapılan alışveriş sonrası bir nefeslik oturmalıktır.
Çünkü, Kuğulu Kafe'de yorgunluk kahvesi içebilirsiniz - içebilirdiniz...( Şimdi başka birşey olmuş hatırlayamıyorum. (Simitçi kahveci gazozcu gibi)
Çünkü, üzerinden yol geçecek, kavşak yapılacak korkusuyla, yüreğimiz ağızımızda izin vermeyiz diye tüm gün inadına inadına oturduğumuz yerdir... İyi ki hala var:)
ad